-


درباره بام لند

کارشناسان اقتصاد بین‌المللی ایران را به درستی بکرترین بازار بزرگ جهان نامیده‌اند؛ کشوری پهناور و در حال توسعه که پایتخت پرجمعیت آن به تنهایی حجم قابل توجهی از عرضه و تقاضای محصولات و خدمات را به خود اختصاص داده است.

نیاز به آرامش و امنیت در کنار خانواده یا دوستان و لذت بردن از خرید همراه با خوردن و آشامیدن به صورت تجربه‌ای منحصر به فرد، تنها بخشی از رؤیایی است که بام‌لند برای تحقق آن طراحی شده است.

مرکز تجاری تفریحی که در ساحل دریاچه شهدای خلیج فارس در قالب ۱۲ ویلای دو طبقه مستقل طراحی شده و مجموعه‌ای از نام‌های تجاری معتبر داخلی و بین‌المللی را گرد هم آورده تا در کنار بازی و ورزش و گشت‌وگذار با خریدی دلنشین لحظه‌های ناب بام‌لند را رقم بزنید.

مجموعه‌ای از رستوران‌ها و کافه‌های طراز اول، با چشم‌اندازی منحصر به فرد در یک جا، فرصتی مناسب برای خانواده‌ها و صاحبان کسب و کار خواهد بود تا آرامش را در تهران تجربه کنند.

گروه مهندسی بام در شرح اهداف خود برای طراحی و ساخت سرزمین بام تلفیق شهر فرهنگ، شهر سلامتی و شهر موسیقی را هدف گرفته بود. معماری زیبای ایرانی بام‌لند که مرهون خلاقیت معماران خوش‌ذوق سرکار خانم مریم یوسفی و جناب آقای مرتضی ادیب بوده، همزمان با به‌خدمت‌گرفتن امکانات مدرن برای رسیدن به استانداردهای بین‌المللی نشانی از فرهنگ پرآوازه و پرسابقه ایران زمین در خود دارد. موقعیت‌یابی بی‌نظیر این مرکز تجاری تفریحی بدون شک آن را به شهر سلامتی بدل ساخته است. همجواری با پارک جنگلی ۹۵۰ هکتاری چیتگر و دریاچه ۱۳۰ هکتاری شهدای خلیج فارس که با ۱۲۰ هکتار مجموعه تفریحی احاطه شده، موقعیت بام‌لند هواداران تندرستی را به سوی خود جذب خواهد کرد. نزدیک به شش کیلومتر مسیر زیبای پیاده روی، مجهز به سیستم تصفیه هوای طبیعی جنگل و دریاچه، مسیر دوچرخه سواری در کنار قایق‌رانی و ماهی‌گیری و سوارکاری به راستی بام‌لند را به سرزمین تندرستی بدل کرده است. طراحی آمفی تأتر روباز و سرپوشیده و در نظر گرفتن چهار سالن سینما با تازه‌ترین تکنولوژی روز صدا و تصویر دنیا در کنار فضاهای باز زیبایی که برای اجرای برنامه‌های فرهنگی‌هنری پیش‌بینی شده فراتر از شهر موسیقی بام‌لند را به شهر هنر بدل کرده است.

مدیریت این فضای منحصر به فرد برای رسیدن به آرمان‌های بزرگ و ستودنی طراحان پروژه از ابتدا به اندازه معماری و اجرای پروژه اهمیت داشته است. تعیین کانسپت کلی مرکز، چیدمان درست برندها و خدمات، به کارگیری و آموزش پرسنل و متخصصین رشته‌های گوناگون و مدیریت مرکز خرید، هر یک به تنهایی موضوعی مهم و تأثیرگذار در احساس مسافران و ساکنان سرزمین‌بام خواهد بود که گروه تخصصی ثنانور انجام آن را برعهده گرفته است. گروه ثنانور که متشکل از صاحبان وزین‌ترین برندها در زمینه‌های مختلف تولید، خدمات و تجارت با سوابق روشن علمی و اجرایی است با نگاه تخصصی و اشراف به ریزه‌کاری‌های اجرایی و تکیه بر اصل طلایی مشتری‌مداری از بام‌لند شهری خواهد ساخت که دوستش داریم.

بام‌لند تجربه‌ناب آرامش و اطمینانساعت کار

بهار و تابستان

روزهای شنبه تا چهارشنبه 23:0011:00
پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل 00:0011:00

پاییز و زمستان

روزهای شنبه تا چهارشنبه 23:0010:00
پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل 23:0010:00
برخی کافه ها از ساعت ۸:۰۰ صبح و برخی دیگر از ساعت ۹:۰۰ یا ۱۰:۰۰ صبح و رستوران‌ها از ساعت ۱۲:۰۰ شروع به کار کرده و در روزهای عادی بهار و تابستان تا ساعت ۰۰:۰۰ و در روزهای پنج شنبه و جمعه و روزهای تعطیل تا ۱:۰۰ فعالیت خواهند کرد. ساعت پایان کار کافه ها و رستوران در پاییز و زمستان ۰۰:۰۰ خواهد بود. برای اطلاع از زمان دقیق کار کافه ها و رستوران ها به صفحه اختصاصی هر یک مراجعه کنید.


سرویس‌هاگردشگری

بام لند

۱- بام لند مقصد خوبی برای گردشگران خواهد بود:

- استفاده از طرح ها و نمادهای ایرانی و محلی در تعدادی از رستوران ها و کافه های بام لند.

- بخش تهران قدیم با عنوان دروازه تهرون

- فضای منحصر به فرد ورزش صبحگاهی در ساحل دریاچه

- منوهای جذاب صبحانه

- آمفی تأتر با گنجایش بیش از ۲۵۰ نفر

- اسکیت روی یخ در فضای باز

- زمین بازی شن با حال و هوای ساحل شنی برای کودکان


۲- جغرافیای بام‌لند جاذبه‌های دیگری هم دارد:

- اسکله ماهیگیری دریاچه

- تورهای پرنده نگری

دریاچه خلیج فارس

دریاچه چیتگر
دریاچه شهدای خلیج‌فارس که به نام دریاچه چیتگر هم شناخته می‌شود، دریاچه‌ای مصنوعی است که در شمال غرب تهران، در منطقه ۲۲ واقع شده است. این دریاچه ۱۳۰ هکتاری با ۱۲۰ هکتار فضای تفریحی در پهنه خشکی در مجاورت پارک جنگلی چیتگر قرار دارد. آب دریاچه صرفاً از آب رودخانه کن تأمین می‌شود و ضمن کاهش خطرات ناشی از سیلاب‌های فصلی نقش مهمی در تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی دارد. همچنین دریاچه شهدای خلیج فارس و پارک جنگلی چیتگر به خاطر قرار گرفتن در مسیر بادهای غربی- شرقی تهران تأثیر به سزایی در تلطیف هوا منطقه دارند. چشم انداز زیبای دریاچه و پارک جنگلی و احداث مراکز خدماتی تفریحی مناسب این نقطه را به کانون جذب گردشگران داخلی و خارجی تبدیل خواهد کرد. حجم آب دریاچه درحدود ۶.۹ میلیون متر مکعب برآورد می‌گردد. عمق دریاچه در کناره‌ها بین یک‌ونیم تا دو متر برآورد شده، اما در اواسط دریاچه عمق به ۱۲ متر هم می‌رسد.
مرکز خرید بام لند در ساحل دریاچه شهدای خلیج فارس قرار دارد.

پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر
پارک جنگلی چیتگر از پارک‌های جنگلی غرب تهران است که با ۹۵۰ هکتار زمین پردرخت یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های جنگلی استان تهران به شمار می رود. هدف از احداث این بوستان جنگلی که در آغاز مسیر وزیدن باد غرب به شرق شهر تهران قرار گرفته، بالا بردن میزان اکسیژن هوای تهران بوده است. پارک جنگلی چیتگر دارای مسیرهای دوچرخه سواری کوهستان، استقامت، سرعت و مسیر دوچرخه سواری اختصاصی بانوان است که می توانید با دوچرخه شخصی یا دوچرخه‌های موجود در پارک در آن رکاب بزنید. اختلاف ارتفاع بین بلندترین و کوتاه ترین نقطه پارک جنگلی چیتگر ۸۸ متر است. پارک جنگلی همچنین دارای یک باشگاه سوارکاری است که در بخش شمال شرقی پارک واقع شده است. دسترسی به پارک جنگلی چیتگر از طریق خط ۵ مترو و از دو ایستگاه چیتگر در مقابل درب شماره ۱ و ایستگاه ایران‌خودرو در مقابل درب‌های ۵ و ۷ به راحتی امکان پذیر است.
مرکز خرید بام لند در فاصله ۹ کیلومتری پارک جنگلی چیتگر قرار دارد.

آبشار تهران

آبشار تهران
آبشار مصنوعی تهران در ارتفاعات شمالی منطقه ۲۲ قرار دارد. این پروژه با هدف بالا بردن سرانه فضای سبز و همچنین جذب گردشگر در ارتفاعات شمال غربی پارک جنگلی لتمال کن احداث شده و در مجموع ۲۰۰ هکتار مساحت دارد. آبشار تهران شامل باغ‌راه‌هایی در دل کوهستان است که با استفاده از مصالح طبیعی سنگ و چوب ساخته شده و طرّاحی شیب پیاده راه‌های آن به گونه‌ای است که حتی کودکان و سالمندان نیز به راحتی امکان صعود به بالاترین ارتفاع پارک را دارند. این آبشار با الهام از باغ‌های سنتی ایرانی به صورت طبقه طبقه ساخته شده است که هر طبقه شامل فضای سبز، آلاچیق و برکه‌ای متفاوت از دیگر طبقات می‌باشد. ۲۵۰۰۰ متر مسیر کوه پیمایی، آبشار مصنوعی، آبراه‌ها و جویبارها، ۸ برکه سنگی با مساحت ۷۵۰۰ مترمربع، ۲۰۰۰ متر مسیر دوچرخه سواری، ۳۳ آلاچیق، ۲۰۰۰ پارکینگ، باغ گیاهان دارویی، باغ گل با مساحت ۲ هکتار، مسیر کالسکه سواری، رستوران، مسجد و سالن آمفی تئاتر از امکانات این مجموعه تفریحی کوهستانی است.
مرکز خرید بام لند در فاصله ۴.۷ کیلومتری آبشار مصنوعی تهران قرار دارد.

باغ گیاهشناسی تهران

باغ گیاهشناسی تهران
باغ موزه گیاه‌شناسی ملی ایران در سال ۱۳۴۷ با واگذاری قطعه زمینی از مراتع ملی در اراضی چیتگر آغاز شد. باغی به مساحت ۱۴۵ هكتار و ارتفاع ۱۳۲۰ متر از سطح دریا با آب و هوای نیمه خشك و میزان بارندگی متوسط سالیانه حدود ۲۴۰ میلیمتر. طراحی این باغ به گونه ای انجام شده که نشان دهنده الگویی از باغهای ایرانی باشد. چهار بلوار اصلی که مسیر بازدیدکنندگان برای دیدن بیش از سه هزار گونه از انواع گیاهان را تشکیل داده است به میدانی در مرکز باغ می رسند. قطعات عمده در باغ گیاهشناسی ایران عبارت اند از: ۱- رویشگاه‌های مهم كشور نظیر جنگل‌های خزری، زاگرس، البرز و بیابان‌ها. ۲- رویشگاه‌های مهم جهان نظیر اروپا، آمریكا، آسیا (هیمالیا، چین و ژاپن). ۳- قطعات تخصصی نظیر رده‌بندی گیاهان دارویی و صنعتی، آربراتوم، گیاهان پیاز دار ایران و باغ میوه ایرانی. ۴- قطعات آموزشی- نمایشی شامل باغ‌های سنگی و صخره‌ای، باغ‌های نمایشی، آبشارها و دریاچه‌ها. ۵- گلخانه‌های مناطق گرمسیری، معتدل و سردسیر. هرباریوم یا گنجینه گیاهان خشك که با روش خاصی شناسایی، طبقه‌بندی و نگهداری می‌شوند و در حقیقت، موزه نباتات خشك است با گردآوری بیش از ۲۴۷ هزار نمونه گیاهی بزرگترین و مجهزترین گنجینه گیاهان خشک در كشور و یكی از معتبرترین هرباریوم‌های خاورمیانه است. علاوه بر گردآوری گونه‌های مختلف گیاهی کشور، تعداد قابل توجهی از نمونه‌های گیاهی سایر كشورها از طریق مبادله در اختیار باغ گیاه‌شناسی ملی ایران قرار گرفته است.
مرکز خرید بام لند در فاصله ۱۳.۴ کیلومتری باغ گیاه‌شناسی ملی ایران قرار دارد.


راه‌های رسیدن

وسیله نقلیه شخصی

خودرو
بهترین روش برای رسیدن به بام‌لند رسیدن به بزرگراه شهید خرازی است. چنانچه از شرق به غرب بزرگراه شهید خرازی در تردد هستید از مسیر زیر به راحتی به بام‌لند خواهید رسید:
بزرگراه شهید خرازی (ادامه همت) غرب، بعد از خروجی بزرگراه آزادگان، خروجی “کاشان جنوب دریاچه شهدای خلیج‌فارس”، ۴۵ متری کاشان جنوب، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز خرید بام‌لند
چنانچه از غرب به شرق بزرگراه شهید خرازی در تردد هستید از مسیر زیر به بام‌لند برسید:
بزرگراه شهید خرازی (ادامه همت) غرب، خروجی کاشان امیرکبیر آبشار تهران، ۴۵ متری کاشان جنوب، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز خرید بام‌لند
همچنین می توانید از میدان موج در مسیر بلوار ۴۵ متری کاشان جنوب ادامه مسیر داده و از خیابان هوانیروز به سمت غرب ادامه مسیر داده به مرکز خرید بام‌لند برسید.

مترو

مترو
برای رسیدن به بام‌لند از طریق خط ۵ مترو در ایستگاه چیتگر پیاده شوید.
در ادامه مسیر از پایانه تاکسی‌رانی ایستگاه چیتگر با استفاده از تاکسی به خیابان هوانیروز برسید.
با استفاده از سایت مترو تهران مسیر خود را به خط ۵ مترو و ایستگاه چیتگر بیابید.

http://metro.tehran.ir

اتوبوس

اتوبوس
چنانچه برای آمدن به بام‌لند از اتوبوس‌های شهری استفاده می کنید می توانید با مراجعه به سایت شرکت اتوبوسرانی تهران مسیر خود را به سمت مرکز خرید بام‌لند بیابید.

http://bus.tehran.ir

راهنمای مسیریابی

نقشه
برای یافتن مسیر مناسب و رسیدن به بام‌لند می توانید از این سایت استفاده کنید. در این سایت مسیریابی با خودروی شخصی، تاکسی و اتوبوس شهری قابل انتخاب است. همچنین شما می توانید مسیر دوچرخه سواری را نیز در گزینه‌های انتخابی خود داشته باشید.

http://tehrantrafficmap.ir


تماس با ما

بام لند
ﺗﻬﺮان، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام‌لند
02140443036 - 02140443038 - 02140443045 - 02140443054
info@bamlandmall.ir
تبلیغات
02140443189
ad@bamlandmall.ir
دفتر حراست
02140447427 - 02140447429
info@bamlandmall.ir
مدیریت
02140443034 - 02140443080
management@bamlandmall.ir
امور مشتریان
02140447918 - 02140447919
crm@bamlandmall.ir